سوالات متداول برای یخچال

Rate this post

ref-1

 

هنگام قرار دادن مواد غذایی در یخچال به موارد زیر توجه کنید
مواد غذایی را پس از بسته بندی مناسب یا با درپوش در یخچال قرار دهید. بدین ترتیب عطر و طعم و تازگی و رنگ آنها حفظ می شود. علاوه بر آن از انتقال طعم و بو به مواد غذائی دیگر وتغییر رنگ قسمت های پلاستیکی جلوگیری می شود.
ما توصیه می کنیم مواد غذایی را به طریق زیر نگهداری کنید:

–  در قفسه های یخچال (از بالا به پایین): شیرینی ها،غذاهای آماده، لبنیات
–  در قسمت نگهداری سبزی: کاهو، سبزیجات و میوه

–  در درب دستگاه (از بالا به پایین): کره، پنیر، تخم مرغ، مواد خوراکی درون لوله و بطری های کوچک، بطری های بزرگ، شیر و آب میوه ها

چگونگی اتصال دستگاه
بعد از استقرار دستگاه و قبل از اتصال آن به برق بایدحداقل ۱ ساعت صبر کنید، چون ممکن است در خلال حمل و نقل روغن داخل کمپروسور به سیستم سردکننده
سرایت کرده باشد.در حین حمل احتمال دارد که روغن موجود در کمپرسور درسیستم سرد کننده جمع گردد.
قبل از اولین استفاده، فضای داخل دستگاه را تمیز نمایید(به قسمت تمیز کردن مراجعه گردد).
پریز برق باید بطور آزاد در معرض استفاده باشد.

به ولتاژمصرفی دستگاه خود توجه نمایید باید از پریز برقی که منطبق با قوانین نصب صحیح دستگاه ها می باشد جهت اتصال دستگاه به برق استفاده کرد. پریز برق باید دارای فیوز ۱۰ تا ۱۶ آمپر باشد.

درصورت عدم مطابقت برق محل سکونت و دستگاه خریداری شده به هیچ عنوان دستگاه را به برق منصل ننمایید و بلافاصله با شرکت تماس حاصل فرمایید.
جهت دستگاه هایی که در کشورهای غیراروپایی مورداستفاده قرار می گیرند، باید به پلاک مدل نصب شده دردستگاه مراجعه کنید تا مشخص گردد که آیا مشخصات داده شده در مورد ولتاژ برق با آنچه در کشور شما متداول است تطبیق می نماید یا خیر. این پلاک درپشت دستگاه ومحل ورود کابل برق قرار دارد. هرگونه تعویض احتمالی کابل باید
توسط سرویس کار مجاز صورت بگیرد.

نصب دستگاه
مناسب ترین محل برای استقرار این دستگاه، جائی خشک و قابل تهویه است. این محل نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب و نیز نباید در نزدیکی مرکز حرارتی ماننداجاق خوراک پزی، بخاری و مانند آن قرار داشته باشد.اگر ناگزیر از قرار دادن آن در نزدیک مرکز حرارتی باشید،صفحه عایق مناسبی در بین آن ها تعبیه کنید، یا حداقل فاصله را با مرکز حرارتی به ترتیب زیر رعایت کنید:
فاصله تا اجاف خوراک پزی برقی یا گازی ۳ سانتیمتر.
فاصله تا اجاف خوراک پزی نفتی یا زغال سنگی۳۰ سانتیمتر.

هنگام استفاده از دستگاه به نکات زیرتوجه کنید.

خطر انفجار!

هرگز دستگاه های برقی دیگر را در داخل این دستگاه بکار نگیرید (بطور مثال دستگاه گرم کننده، یخ سازبرقی و غیره)
خطر برق گرفتگی!
هرگز جهت یخزدایی یا تمیزکردن دستگاه از دستگاه بخارشور استفاده نکنید. در این صورت، بخار به درون بخش های الکتریکی نفوذ کرده و منجر به قطع برق می گردد.
هرگز برای زدودن لایه های نازک یخ یا جدا کردن مواد یخزده که به دیواره فریزر چسبیده اند، از چاقو یا اجسام تیز استفاده نکنید. این امر می تواند به آسیب دیدن لوله های مواد سردکننده منجر گردد.

نشت مواد سردکننده،عفونی شدن و یا صدمه دیدن چشم را درپی دارد.
هرگز دستگاه را با گازهای قابل اشتعال نظیر اسپری ها و همچنین مواد منفجر شونده در یک محل انبار نکنید.
خطر انفجار!
از پایه دستگاه، قطعات کشوئی، درب ها و غیره بعنوان رکاب برای تکیه دادن و بالا رفتن استفاده نکنید.
هنگام یخزدایی و تمیز کردن دستگاه، آن را از برق جدا کرده یا فیوز را قطع نمایید. دوشاخه را از پریز جدا کنید،کابل را نکشید.
درب مواد حاوی الکل زیاد را فقط محکم بسته و بحالت ایستاده نگهداری کنید.
قسمت های لاستیکی و درزگیرهای درب را با روغن یا چربی آغشته نکنید. در غیر اینصورت، قسمت های مذکور متخلخل می شوند.
دریچه های ورود و خروج هوا را هرگز مسدود و یا بسته نگه ندارید.
هرگز مایعات را در شیشه یا قوطی کنسروبرای مدت طولانی در فریزر نگهداری نکنید (به ویژه نوشیدنی های حاوی گازکربنیک) در غیر این صورت خطر ترکیدن شیشه یاکنسرو وجود دارد.
از تماس طولانی دست با مواد یخ زده، یخ و یا لوله های تبخیر فریزر و غیره خودداری کنید.
خطر سوزش ناشی از مواد یخزده!

امنیت تکنیکی
این دستگاه به مقدار کم حاوی ماده سرد کننده R600a قابل اشتعال می باشد که با قوانین زیست محیطی مطابقت دارد. بنابراین مراقب باشید که لوله های چرخش مواد سرد کننده هنگام حمل و نقل و نصب قطعات دستگاه آسیب نبینند. پاشیده شدن مواد سردکننده به بیرون، سبب آسیب دیدن چشم و یا عفونی شدن آن می گردد.
در صورت آسیب دیدن این لوله ها به نکات زیر توجه کنید
– آتش و یا منبع ایجاد آتش را از دستگاه دور نگه دارید.
– به مدت چند دقیقه فضا را تهویه نمایید.
– دستگاه را خاموش کرده و دوشاخه را از پریز بکشید.
– بخش خدمات دستگاه را از جریان مطلع نمایید.

هرقدر میزان مواد سردکننده در دستگاه بیشتر باشد،به همان نسبت باید فضای دربرگیرنده دستگاه بزرگترباشد-در یک فضای کوچک، در صورت نشت، مخلوطی ازگاز و هوای قابل اشتعال تشکیل می گردد.
به ازای هر هشت گرم مواد سردکننده باید محل قراددادن دستگاه حداقل یک متر مکعب فضا داشته باشد. مقدار مواد سرد کننده دستگاه شما در داخل صفحه مشخص کننده نوع دستگاه نوشته شده است.
تعویض کابل برق دستگاه و سایر تعمیرات باید تنها به وسیله سرویسکار مجاز انجام گیرد. هرگونه نصب غیرتخصصی دستگاه خطرات بزرگی برای استفاده کننده در پی دارد.

مطالب تصادفی

مطالب مرتبط

۰۹۱۲۲۸۵۰۴۴۵

22676638