صدای زیاد در مرحله خشک کن ماشین لباسشویی

صدا و لرزش در ماشین می تواند بدلایل زیر باشد :

۱ – در زمان نصب دستگاه حتما پیچ های ترانسلیت یا ثابت کننده دیگ در زمان حمل نقل را باز کنید و برای استفاده های بعدی (حمل و نقل) نگهدارید .

۲ – محل نصب دستگاه نباید شیبی بیشتر از ۷درجه داشته باشد و میزان طراز شدن دستگاه باید با دقت حداکثر ۳ درجه در جهت طول و عرض باشد .

۳ – اگر با پیچهای تنظیم ارتفاع ماشین طراز نشد هرگز به اضافه کردن کارتون یا چوب و چیزهای مشابه نکنید .

۴ – ماشین اتوماتیک با سیستم بالانس الکترونیکی شروع به افزایش دور می کند پس اگر لباسها به صورت گوله یا نامتناسب با یکدیگر داخل آن باشد ماشین قادر به بالانس کردن آن نخواهد بود یا به درستی انجام نمی شود .

— بالانس خودکار : در ماشین های جدید به کمک تکنیک گریز از مرکز لباسها به صورت یک نواخت در دیواره دیگ پخش می شود تا وزن بین نقطه های مقابل در دیگ با هم برابر باشد لازم به ذکر است کارخانه های مختلف معیار استاندارد مختلفی دارند .

 

 

۵ – فنرها و کمک ؛ دو قطعه اصلی در کنترل لرزش ماشین لباسشویی هستند که به ندرت خراب می شوند ولی اگر برای مدت طولانی از ماشین درست استفاده نشود آسیب می بینند . مثلا اقدام به شستن لباسهایی با میزان جذب آب مختلف (حوله حمام + چادر و …)

۶ – وزنه های بالانس ؛ اگر این وزنه ها شکسته یا در هنگام سرویس درست نصب نشده باشد .

۷ – بلبرینگ دیگ ؛ اگر آب داخل بلبرینگ نفوذ کند بلبرینگ خراب می شود و باید تعویض گردد . (همیشه از بلبرینگ های مرغوب و سرعت بالا استفاده کنید تا عمر آن افزایش یابد)

۸ – موتور ؛ بعضی اوقات موتور تولید صدای ناهنجار می کند که در این صورت باید تعویض گردد .

۹ – مجموعه دیگ ؛ و قطعات مربوطه که به ندرت خراب می شود و بستگی به کاربرد صحیح از ماشین لباسشویی و یا استفاده طولانی مدت دارد .

 

نکته :

ماشین لباسشویی های بدونه تسمه صدای کمتری ایجاد می کنند ولی نسبت به طراز بودن و لباسهای یکنواخت حساسییت بیشتری دارند .

– در صورتی که به اندازه کافی تخصص ندارید اقدام به تعمییر ماشین لباسشویی نکنید .

 

 

, , مرکزی, , راهنمای , , , , ,

 

مطالب تصادفی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید۷۷۸۹۲۵۵۹

۰۹۱۲۲۸۵۰۴۴۵