طرز کار ترموکوپل در اجاق گاز و مزایای آن

در های جدید برای افزایش از روشی به نام ترموکوپل استفاده می شود که شاید به آن برخورد کرده باشید در ادامه مزایای آن مورد بررسی قرار می گیرد .

بدلیل استفاده از در پخت پز و خطرات احتمالی باید همیشه سوز با بالا خریداری نمایید که یکی از این تدابییر سیستم ترموکوپل است .

ترموکوپل به کمک دیگر به نام بوبین در زمان خاموش شدن به صورت خودکار شیر را قطع می کند تا خروج باعث آتش سوزی نشود .

طرز کار :

ترموکوپل ای در کنار سر شعله قرار دارد که در تماس مستقیم با شعله است و ساختمان داخلی ترموکوپل از آلیاژی ساخته شده که در برار حرارت بالای 200 درجه در حدود چند میلی ولت برق تولید می کند به کمک این روش برق به ای دیگر بر روی شیر به نام بوبین منتقل شده و بوبین را فعال می کند .

اگر از اجاق گازهای دارای این سیستم اسفاده می کنید باید بعد از روشن شدن گاز مدتی ولوم را به سمت پایین فشار داده و نگه داریید ؛ با این کار بوبین به  صورت دستی فعال می شود و هر زمان ترموکوپل داغ شده لازم برای فعال ماندن بوبین را تامیین می کند که اگر دست خود را رها کنید دیگر خاموش نمی شود .

در صورت خاموش شدن شعله حرارت به ترموکوپل نمی رسد و متقابلا نیز افت می کند و بوبین غیر فعال شده و مسیر گاز بسته خواهد شد .

این روش در تمامی گاز سوز استاندارد استفاده می شود پس در زمان خرید به این موضوع حتما توجه کنید .

روش تست ترموکوپل :

با توجه به شکل ترموکوپل مانند باطری است و زمانی که قسمت انتهایی آن در برابر حرارت بالا 200 درجه قرار گیرد در حدود 200 میلی ولت برق تولید می کند .

روش تست بوبین :

بوبین در زمان اتصال در حدود یک باطری قلمی به صورت مغناطیسی شده و اگر با دو انگشت  آنرا فشرده کنیید به همان صورت باقی خواهد ماند .

توجه :

اقدام به گاز سوز نیاز به تجربه و است و هرگونه بی احتیاطی در این مورد خطرات جبران ناپذیری در بر خواهد داشت .

 

 

 

مطالب تصادفی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید۷۷۸۹۲۵۵۹

۰۹۱۲۲۸۵۰۴۴۵